Background

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

FCL, Full Container Load

FCL, Full Container Load (Tam Konteyner Yükleme)nin kısaltması olan bir denizcilik terimidir. FCL yüklemede genellikle bir yükleyici ve bir alıcı bulunur. FCL yükleme, aynı miktarda ve aynı ağırlıktaki bir dökme yüke göre daha düşük bir maliyet sağlar. FCL, en düşük maliyetli yükleme biçimidir. FCL yükleme süreci, konteynerin hattın deposundan alınarak yükleyicinin fabrikasına tırla nakledilmesi, orada yüklenmesi, yine tırla limana nakledilmesi ve nihayetinde boşaltma limanına gemi ile nakledilmesini kapsar. Eğer yükünüz ağırlık ve hacim olarak bir konteyneri doldurmuyorsa, size parsiyel yükleme hizmetimizi tavsiye ederiz.

LCL (Parsiyel Yüklemeler)

Yükünüzün bir konteynerden az olduğu durumlarda firmamızın parsiyel yükleme hizmetinden yararlanabilirsiniz ve bir konteyneri diğer müşterilerimizin yükleri ile paylaşabilirsiniz. Dünya çapındaki acentelik ağımız sayesinde ekonomik ve hızlı bir şekilde yükleme organizasyonunuzu yapabiliriz. Parsiyel yükleme seçeneği ile transit sürelerinizi optimize edebilir ve yükleme maliyetlerinizi minimize edebilirsiniz.

Transit Taşımacılık

Stratejik konumu nedeniyle Türkiye’nin transit yüklerdeki önemi gün geçtikçe artmaktadır. Uluslararası deniz rotalarındaki işlek konumu nedeniyle limanlarımız, Irak , Iran, Afganistan ve BDT ülkelerine olan demiryolu ve karayolları bağlantılarımız ile Türkiye’nin transit taşımacılığında lider konuma gelmiştir. Yurtdışından Türkiye limanlarına gelen konteynerlerin liman elleçlemesinin ve transit gümrük işlemlerinin yapılarak karayolu veya demiryolu ile yurtdışına nakledilmesi süreçlerini kapsar. Transit taşımacılıkta yılların getirmiş olduğu deneyimi müşterilerimizin ve uluslararası acentelerimizin hizmetine sunmaktayız.

Üçüncü Ülke Yüklemeleri (CROSS COUNTRY)

Yabancı bir ülkeden başka bir yabancı ülkeye yüklemeniz olduğunda söz konusu ülkelerdeki gümrük mevzuatlarının farklılığı öngörülemeyen sorunlara yol açabilmektedir. Hem yükleme yerine hem de boşaltma yerine uzak oluşunuz yükleme operasyonu üzerindeki hakimiyetinizi zayıflatır. Bu tür yüklemelerde yurtdışında kullanılan acentelerin profesyonelliği ve güvenilirliği önem kazanmaktadır. Deneyimli ve kendini kanıtlamış firmalardan oluşan uluslararası acentelik ağımız ile üçüncü ülke yüklemelerinde de müşterilerimize en iyi hizmeti vermek konusunda iddialıyız.

Kapıdan Kapıya Yüklemeler (DOOR TO DOOR)

Door to door deniz yüklemeler başından sonuna kadar profesyonel ekibimiz tarafından organize edilmektedir. Yurtdışındaki müşterileriniz nezdinde en prestijli olan yükleme şeklidir. Bu tür yüklemelerde yükünüz yükleyici adresinden limana getirilir ve gemiye yüklenir. Varış ülkesinde acentemiz tarafından gümrük işlemleri yapılarak teslim alınır ve kara/demiryolu ile nihai varış adresine teslim edilir. Door to door yüklemelerde size düşen tek şey bize ihracat/ithalat evraklarını temin etmektir. Geriye kalan bütün operasyonlar tarafımızdan organize edilir.

İletişime Geç
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry